Helena

Helena nominována na Zlatý glóbus!

29. prosince 2010 v 14:28 | Aduska
goodness.blog.cz

Naprosto skvělá zpráva! Helena Bonham Carter získala nominaci na prestižní cenu Zlatý glóbus. Tedy v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli ve filmu The King's Speech. Již 5. prosince 2010 získala Britskou nezávislou filmovou cenu, tak by snad mohla uspět i zde. Výsledky se dozvíme už 16. ledna 2011! Zlatý glóbus je hned po Oscarovi na žebříčku těch nejuznávanějších filmových cen, takže podle mě má nominaci na Oscara skoro jistou!!! A kdo ví, třeba i ten její první Oscar konečně bude! Moc bych jí to přála!
Na Zlatý glóbus získali za stejný film nominaci i Colin Firth (herec v hlavní roli), Geoffrey Rush (herec ve vedlejší roli) a Alexandre Desplat za hudbu :) Všechny nominované naleznete ZDE (je tam třeba i Johnny Depp za Alenku v říši divů a The Tourist).

Helena má nominaci na MTV Movie Awards

13. května 2010 v 13:07 | Aduska
Helena má další nominaci! Stejně jako před rokem je nominována v kategorii "Největší zloduch" (Best Villain). Loni za roli Bellatrix a letos za nezapomenutelnou Srdcovou královnu ve filmu Alenka v říši divů!!! Tento film byl také nominován v kategorii Nejlepší film!!!!

helenabonhamcarter.blog.cz
© copyright helenabonhamcarter.blog.cz

Hel je nominována na cenu BAFTA 2010

12. května 2010 v 12:22 | Aduska
helenabonhamcarter.blog.cz

Helena Boham Carter je nominavaná na letošní cenu BAFTA v kategorii hlavní ženské role za film Enid!!!!! Doufám že Helenka vyhraje :)

Vím, že můžu kdykoli zešílet

7. března 2010 v 17:57 | Aduska

Dnes slavnou britskou herečkou, zítra třeba pacientkou psychiatrické kliniky. Že to tak může dopadnout, stále ví Helena Bonham Carter. Třiačtyřicetiletá filmová hvězda má prý totiž vrozené předpoklady pro psychiatrické choroby a stále počítá s tím, že u ní nemoc propukne a ona zešílí. Už v osmnácti letech prý byla na hraně života a smrti, když trpěla vážnými depresemi.

Helenina maminka je psychoterapeutka, ale sama musela šílenství zvládat. "My máme v rodině docela dost dobré příklady, jak bych řekla, šílenství. Moje matka, a vím také, že moje babička a prababička tím trpěly. Myslím, že je to genetické. Mě to ještě nepostihlo, ale vím, že to hrozí. Měla jsem už vážnou depresi a nebylo to příjemné. Byla jsem hodně depresivní v osmnácti, pořád jsem přemýšlela, kým vlastně jsem. Byla jsem pod velkým tlakem a drobnohledem, ale nevyřešila jsem si, jestli chci být herečkou. Cítila jsem se velmi izolovaně, protože jsem nikdy nezapadla do party," přiznala hvězda Alenky v říši divů.

Protože její vlastní matka se věnuje psychoterapii, byla Helena vedena k tomu, aby se od mládí naučila se svými problémy svěřovat odborníkům. Přesto dodnes herečka moc nevěří, že to k něčemu je.

"Chodila jsem na terapii. Ale nejsem si jistá, že mi ta terapie pomohla. Prostě to přešlo. Bylo to fajn. Člověk se naučí tím projít, ale je to těžké, pořád je těžké o tom mluvit," dodala britská herečka.

zdroj: osobnosti.cz

Helenka na 9. místě v žebříčku nejvíc sexy filmových hereček

22. října 2009 v 15:55 | Aduska

Helenka se umístila na 9. místě v The 100 sexiest movie stars. To je opravdu velký úspěch, protože "předběhla" i takové krasavice jako je Anne Hathaway nebo Keira Knightley :-D ale Helenka je prostě nejlepší :-D---------žebříček v článku------------

Helena nominována za Serenu

1. září 2009 v 16:23 | Aduska
Helena byla nominována za roli Sereny, kterou si zahrále ve filmu Terminatoe Salvation. Jedná se o Scream 2009 v kategorii - Best Cameo (nejlepší portrét...kameo)

Hlasujte pro ni prosím ZDE ....je to velice jednoduché :-D stačí jen kliknout...nepotřebujete žádné složité registrování!!!!!!


ZA TUTO INFORMACI MOC DĚKUJI KATE KNIGHTLEY

Helena nominována za Bellatrix

1. září 2009 v 16:18 | Aduska
Helena byla nominována za roli Bellatrix Lestrange, kterou si zahrále ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve. Jedná se o Scream 2009 v kategorii - Best Villain (nejlepší ničema)

Hlasujte pro ni prosím ZDE ....je to velice jednoduché :-D stačí jen kliknout...nepotřebujete žádné složité registrování!!!!!!
ZA TUTO INFORMACI MOC DĚKUJI KATE KNIGHTLEY

Helenu postihla tragédie

13. srpna 2009 v 15:53 | Aduska
Helena odložila natáčení Terminátor kvůli tragédii při které zahynuli čtyři její příbuzní.
Několik jejich příbuzných bylo na výletě v Jižní Africe. Tam došlo k nehodě mnibusu nedalko safari parku Welgevondem. Helena přišla o svého 14-tiletého synovce, jeho babička, dědečka a o švagrovou. Její sestřenice, Fiona, se při nehodě těžce zranila. S těžkými zraněními vyváznul z nehody i druhý synovec Heleny.

....tato zpráva je stará skoro rok

Helena jako jedna z nejlepších hereček

12. srpna 2009 v 16:17 | Aduska
Helena byla zapsána do seznamu nejlepších britských hereček své doby v online verzi London Times. Píši o ní, že se stala pýchou filmové společnosti Merchant Ivory a že upoutala společnost, v nejlepších filmech moderní doby, svou inteligencí a nadpozemskou krásou.

Helena zpívá

2. srpna 2009 v 15:24 | Aduska
Tady si můžete pustit písně, kde Helena zpívá.

Zajímavosti

14. července 2009 v 16:12 | Aduska
Pět let žila s Kennethem Branaghem.
Plynně hovoří francouzsky.
Její otec byl po operaci mozku těžce paralyzován.
Na festivalu v Cannes byla v roce 2006 členkou poroty.
Její bratr Edward je manželem Victorie Studd.
Je blízkou přítelkyní Johnnyho Deppa, který je kmotrem prvorozeného syna Heleny.

Životopis

14. července 2009 v 12:56 | Aduska
Helena se narodila 25. května 1966 v Golders Green, Londýn.

Její kariéra byla odstartována již v jejich pouhých dvaceti letech, kdy si zahrála hlavní roli ve filmu Lady Jane. Poté natočila mnoho úspěšných filmů - Mauricie (1987), Francesco (1989), Arms and the Man (1989), Rodinné sídlo (1992), Frankenstein (1994), A Dark Adapted Eye (1994), Shakespearovský Večer tříkrálový (1996) - obzvláště můj oblíbený film :-D, Merlin (1998) kde si zahrála s úžasným hercem Samem Neillem, Klub rváčů (1999).

Helena si v roce 2002 zahrála s ve válečném dramatu z produkce HBO Živě z Bagdádu, za které byla nominována na Zlatý glóbus a Emmy. Svůj talent propůjčila např. nové verzi Planety opic od Tima Burtona a nebo černé komedii Davida Atkinse Novocaine.

Za svou roli ve Wings of the Dove režiséra Iana Softleyho získala nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší herečka, Zlatý globus a cenu Screen Actors Guild. Je také držitelkou ocenění Canadian Genie Award (za film Margaret's Museum) a byla nominována na Emmy (za roli v seriálu Merlin). V poslední den natáčení jejího celovečerního debutu Lady Jane jí James Ivory nabídnul hlavní roli ve filmu Pokoj s vyhlídkou. Tím odstartoval sérii adaptací románů E. M. Forster, díky kterým Bonham Carter získala mezinárodní uznání.

Následovaly filmy Kam se i andělé bojí vstoupit, Howards End, Hamlet, Frankenstein a Mocná Afrodité. Bonham Carter má na kontě také spoustu televizních rolí - zahrála si oběť anorexie v komediálním dramatu Správná věc, striptérku ve filmu Tančící královna a vdovu po Lee Harvey Oswaldovi v dramatu Fatal Deception. Zahrála si také v divadelních hrách Woman in White, The Chalk Garden, House of Bernarda Alba a Trelawny of the Wells.

V roce 2005 dala hlas Paní Tottingtonové v celovečením dobrodružství Wallace & Gromita od Nicka Parka a ve stejném roce se objevila v roli maminky Buckettové v Burtonově snímku Karlík a továrna na čokoládu. S režisérem Timem Burtonem znovu spolupracovala, když propůjčila svůj hlas postavě Mrtvé nevěsty v animovaném horroru Mrtvá nevěsta Tima Burtona, který vychází ze staré ruské pohádky podobného půdorysu. Je to příběh Mrtvé nevěsty a nešťastného ženicha, kterého si ona v den jeho pozemské svatby odtáhne do podsvětí.

Již dříve se objevila v několika Burtonových filmech, např. Velká ryba nebo Planeta opic. Dále si zahrála Belatrix Lestrengovou ve snímku Harry Potter a Fénixův řád a následně pak v dalších dílech. V roce 2008 se objevila ve filmu Sweeney Todd,také řežírovaném Timem Burtonem,jako Mrs Lovett. Další film, který s Timem natáčí ( i s Johnny Deppem) je Alenka v říši divů (2010).

S Timem Burtonem, se kterým spolupracovala na spoustě filmů, žije a mají spolu dvě děti, syna Billyho Raye (nar. 4.10.2003) a dceru Nell (nar.15.12.2007).

Adresa

13. července 2009 v 19:05 | Aduska
Helena Bonham Carter
c/o Conway / Van Gelder.
18/21 Jermyn Street
London SW1Y 6HP
Great Britain

Profil

13. července 2009 v 16:03 | Aduska
Jméno: Helena Bonham Carter
Datum narození: 26. 05. 1966
Znamení: Blíženci
Místo narození: Golders Green, Londýn, Anglie
Národnost: anglická
Povolání: Herečka
Výška: 1,64m
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: hnědá
Muž: Tim Burton (režisér)
Dcera: Nell (nar.15.12.2007)
Syn: Billy Ray (nar. 4.10.2003)
 
 

Reklama